CETALGEN

CETALGEN - 500MG/200MG TBL FLM 20 II

Přípravek Cetalgen s kombinací paracetamolu a ibuprofenu ulevuje od akutní středně silné bolesti (bolest hlavy, zad, zubů, svalů, menstruační bolest)

Skladem

177,00 Kč
ks
Popis
Hodnocení
Popis

SILNĚJŠÍ ÚČINNOST: Vyšší účinnost než samotný ibuprofen (400 mg) nebo paracetamol (1000 mg). RYCHLEJŠÍ NÁSTUP ÚČINKU: Nástup účinku Cetalgenu za 18,3 min. při užití 2 tablet. Rychlejší než u ibuprofenu 400 mg (nástup za 23,2 min.). (p = 0,0015) DELŠÍ DOBA ÚČINKU: Až 9 hodin účinku oproti paracetamolu 500 mg (4 hodiny) nebo 1000 mg (5 hodin).

Složení

Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg a ibuprofenum 200 mg v jedné tabletě.
Dalšími složkami jsou: Jádro tablety: kukuřičný škrob, povidon , sodná sůl kroskarmelosy (E 468), mikrokrystalická celulosa (E 460), koloidní bezvodý oxid křemičitý (E 551), glycerol-dibehenát (E 471). Potahová vrstva: opadry bílá (částečně hydrolyzovaný polyvinylalkohol, mastek, oxid titaničitý, glycerolmonooktanodekanoát, natrium-lauryl-sulfát).

Použití

CETALGEN je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Není určeno pro děti do 18 let. Výskyt nežádoucích účinků lze minimalizovat podáváním nejnižší účinné dávky po nejkratší dobu nutnou k potlačení symptomů onemocnění. Během léčby nepijte alkohol z důvodu zvýšeného rizika poškození jater. LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.
CETALGEN se smí užívat od 18 let. Je zvláště vhodný na bolest, která vyžaduje silnější analgezii než samotný ibuprofen nebo paracetamol. Pouze pro krátkodobé použití. Dospělí: 1 tableta až třikrát denně. Interval mezi dávkami by měl být alespoň 6 hodin. Pokud dávka 1 tablety příznaky nezmírní, mohou se užít maximálně 2 tablety až 3x denně. Neužívejte více než 6 tablet (3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu) během 24 hodin. Neužívejte déle než 3 dny bez porady s lékařem.

Prosím, čtěte pečlivě příbalový leták.

Parametry

Kód produktu: 8595112678336
Značka: Cetalgen
SUKL kód: 239071
Farmakoterapeutická skupina: Jiná analgetika a antipyretika
EAN 8595112678336
Kategorie: Bolest
Typ výdeje Léčivý přípravek

Příbalový leták
0,00 / 0 hlasů
Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.