Zmírňuje časté příznaky alergie až na 24 hodin. Řeší projevy venkovní (např. senné rýmy) i interiérové alergické rýmy (např. alergie na kočku). Uleví od příznaků celoročních i sezónních alergií jako je rýma, kýchání, svědění nosu a slzení očí.
Léčivá látka: loratadinum 10 mg v jedné tabletě.
Pomocné látky: jsou monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, magnézium-stearát.
Loratadin, který je obsažen v tabletách Claritine, při podání současně s alkoholem nezesiluje jeho účinky.
Claritine tablety jsou určeny pro dospělé a dospívající ve věku od 12 let, kteří užívají jednu tabletu 1× denně. Claritine dále mohou užívat děti ve věku 2 až 12 let s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg, které užívají také jednu tabletu 1× denně. Přípravek není určen pro děti ve věku 2 až 12 let s tělesnou hmotností 30 kg nebo nižší a pro děti mladší 2 let. Claritine může být užíván kdykoliv během dne, bez ohledu na dobu jídla. Tablety se zapíjejí vodou.
Prosím, čtěte pečlivě příbalový leták.
Kód produktu: 8590322002001
Značka: Claritine
SUKL kód: 216113
Farmakoterapeutická skupina: antialergika, antihistaminika
EAN 8590322002001
Kategorie: alergie
Typ výdeje Léčivý přípravek