Už jeden šálek přináší znatelnou úlevu při chřipce a nachlazení. Nejčastější příznaky chřipky a nachlazení jsou bolest hlavy, krku, zvýšená teplota, horečka, kašel, ucpaný nos, rýma, bolest kloubů, únava a vyčerpanost. Silný účinek - určeno pro dospělé nad 65 kg.
Léčivými látkami jsou paracetamolum 1000 mg, phenylephrini hydrochloridum 10 mg a acidum ascorbicum (vitamin C) 70 mg v jednom sáčku.
Pomocnými látkami jsou sacharosa, natrium-citrát, kyselina vinná, aspartam, ovocné aroma v prášku (obsahuje sacharosu, maltodextrin, oxidovaný kukuřičný škrob, rostlinný olej), barva E122/110/142 (obsahuje oranžovou žluť (E 110), azorubin (E 122), zeleň S (E 142)).
Přípravek Coldrex Maxgrip Citron obsahuje sodík a sacharózu. To je nutné vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku a při nesnášenlivosti některých cukrů a u pacientů s cukrovkou. Pokud užíváte Coldrex Maxgrip Citron, neužívejte současně jiné přípravky k léčbě chřipky a nachlazení, zejména jiné přípravky obsahující paracetamol. Během léčby se nesmí konzumovat alkohol.
Dospělí a dospívající od 15 let (s hmotností od 65 kg) užívají 1 sáček dle potřeby každých 4-6 hodin. Maximální denní dávka jsou 4 sáčky a maximální jednotlivá dávka je 1 sáček. Maximální délka léčby bez konzultace s lékařem je 7 dní. Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek vhodný pro děti a dospívající do 15 let.
Prosím, čtěte pečlivě příbalový leták.
Kód produktu: 8594060895079
Značka: Coldrex
SUKL kód: 172760
Farmakoterapeutická skupina: analgetika, antipyretika
EAN 8594060895079
Kategorie: Na chřipku a nachlazení
Typ výdeje Léčivý přípravek