Nurofen Rapid tiší bolest, má protizánětlivé účinky a snižuje horečku. Mohou ho užívat dospělí a dospívající od 12 let.
Léčivou látkou je ibuprofenum 400mg v jedné tobolce.
Pomocnými látkami jsou makrogol 600, hydroxid draselný, čištěná voda, střední nasycené triacylglyceroly, isopropylalkohol, lecithin, obal tobolky: želatina, dehydratovaný sorbitol, čištěná voda, Poceau 4R (E124), bílý inkoust, Opacode NS-78-18011 (obsahuje také: oxid titaničitý (E171), propylenglykol, hypromelosa 2910/3).
Přípravek ovlivňuje účinnost některých léků (například na srážení krve), proto se poraďte s lékařem nebo lékárníkem o vhodnosti užívání tohoto přípravku vzhledem k Vaší současné léčbě. Obsahuje sorbitol, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů.
LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.
Dospělí a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg užívají jako počáteční dávku 1 tobolku. Dále se v případě potřeby užívá 1 tobolka každé 4 hodiny. Dodržujte časový odstup mezi dvěma dávkami nejméně 4 hodiny. Maximální dávka jsou 3 tobolky během 24 hodin. Bez porady s lékařem neužívejte déle než 7 dní.
Prosím, čtěte pečlivě příbalový leták.
Kód produktu: 5997321782447
Značka: Nurofen
SUKL kód: 249167
Farmakoterapeutická skupina: Nesteroidní protizánětlivá a protirevmatická léčiva
EAN 5997321782447
Kategorie: Bolest
Typ výdeje Léčivý přípravek